Biznesowe podsumowanie 2017, czyli wszystko zaczyna się od jednego małego kroku

Rok 2017 był niesamowity! Chyba nikt, a na pewno nie ja, nie spodziewałby się, że sprawy mogą potoczyć się aż tak dobrze. Tak właściwie, to rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. A wszystko zaczęło się od tego, że odważyłam się na jeden mały krok. Zapraszam Cię na moje biznesowe podsumowanie roku 2017.

Przełom, przyjaźń i mastermind

Na jednej z biznesowych grup dla kobiet napisałam mini ogłoszenie, że szukam przedsiębiorczych dziewczyn z Częstochowy, z którymi mogłabym wyjść na kawę i tak najzwyczajniej porozmawiać. Ja naprawdę chciałam tylko kawę wypić, a tu się narobiło. 😀 Jak ja sobie dziękuję, że to wtedy zrobiłam! Musicie wiedzieć, że taki „wyskok” był wtedy dla mnie bardzo stresujący i bardzo mocno poza moją strefą komfortu. Na ogłoszenie odpowiedziała Paulina z bloga Kraina Rozwoju – jak się później okazało – moja bratnia dusza. No i wtedy to się zaczęło! Już na pierwszym spotkaniu, złapałyśmy ze sobą świetny kontakt i okazało, że łączy nas o wiele więcej niż to samo imię 😉 Po kilkudziesięciu minutach rozmowy postanowiłyśmy stworzyć mastermind, pieszczotliwie nazwany przez nas mastermózgami i tak działamy do tej pory.

Przy kawie o biznesie

Kolejnym przełomowym punktem zeszłego roku, był moment kiedy to tym razem ja odpowiedziałam na ogłoszenie. Dzięki temu poznałam Kamilę, która szukała przedsiębiorczych kobiet do swojego projektu „Biznesowa kawa„. I tak, pod koniec czerwca, pierwszy raz w życiu wystąpiłam w roli prelegentki.

spotkanie biznesowa kawa w Częstochowie

Temat mojej prezentacji brzmiał: „Jak skutecznie zacząć dobry biznes online?”

Tytuł mojej prezentacji brzmiał: Jak skutecznie zacząć biznes online, a sam temat spotkał z dobrym odbiorem. Okazało się, że takie wystąpienia wychodzą mi całkiem nieźle i  mam na to dowody! Oto one:

Opinie uczestniczek mojej prelekcji na Biznesowej kawie

„Konkretna, rzeczowa, nie nudna, wizualnie rewelacyjna!”

„Prezentacja Pauliny była profesjonalna i pełna ważnych informacji. Informacje były poparte wynikami badań, także wszystko było według mnie doskonałe.”

„Paulina, bardzo profesjonalnie! Musisz robić to częściej!”

„Z dzisiejszego spotkania dowiedziałam się dużo o prowadzeniu e-biznesu. Wszystkie zagadnienia wyjaśniłaś mi w bardzo prosty, ciekawy, swobodny sposób. Dziękuję :)”

„Profesjonalna wypowiedź, pełna konkretnych informacji popartych badaniami (super). Wiedza specjalistyczna przekazana w fajnym stylu”

„Prezentacja była ciekawa, „obfita” w informacje, które pomagają kreować www w sposób, który zabezpiecza interesy nie tylko klienta, ale i odbiorcy www. Fajne jest to, że prezentacji przywołano wyniki badań, co przekonuje do zaleceń”

Jak dobrze, że poprosiłam dziewczyny o wypełnienie krótkiej ankiety, dzięki temu mam dla siebie samej twarde dowody, że dałam radę i że warto próbować!

ankiety na temat wystąpienia

Ankiety, które stworzyłam, żeby sprawdzić czego dowiedziały się ode mnie uczestniczki prelekcji.

Świetne opinie, prawda? Ale wiesz, to nie wszystko. Na Biznesowej kawie poznałam Renatę, która nieświadomie zafundowała mi spełnienie marzenia, które według mnie było nie do spełnienia. Otóż wymyśliłam sobie kiedyś, żeby zostać wykładowcą i pracować ze studentami. No i nie uwierzysz, ale dostałam zaproszenie od Renaty (dziękuuuję!) na przeprowadzenie krótkiego wykładu na Wydziale Zarządzania na Politechnice Częstochowskiej. Nieźle co?

 

moje wystąpienie na Politechnice w Czestochowie

Prelekcja na Politechnice podczas warsztatów „Mój wizerunek”

 

wykład na temat profesjonalnej strony internetowej

Podczas wykładu opowiadałam m.in. o tym jak powinna wyglądać profesjonalna strona www

Uważaj o czym marzysz…

… bo jeszcze się spełni i poprowadzisz wykład mówiąc do kilkudziesięciu osób 🙂
Tym razem, mówiłam o tym „Jak zadbać o profesjonalny wizerunek na swojej stronie internetowej lub blogu”, a słuchało mnie spore grono łaskawych studentów, którzy wybaczyli mi mój ogromny stres i nawet robili notatki. Także chyba wyszło całkiem nieźle! Całe wydarzenie odbyło się 13 listopada i oprócz mnie swoje prelekcje prowadziły również wspomniana przeze mnie wcześniej Paulina, Kamila, a także Marta i Iwona.

 

Grafika Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Grafika do wydarzenia na Facebooku

10. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Częstochowie

Atrakcji tego dnia mi nie brakowało, bo na Politechnice gościłam przed południem, a już wczesnym wieczorem rozpoczynaliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który miałam przyjemność współorganizować. Myślę, że mamy się czym chwalić – prelekcje cieszyły się sporym zainteresowaniem, niektóre nawet były powtarzane trzy razy! A łącznie na wszystkie wykłady zapisało się 121 osób! Myślę, że to naprawdę niezły wynik jak na organizację pierwszego w życiu tak sporego wydarzenia.

 

plakaty o prelekcjach

Plakaty informujące o tematach prelekcji na ŚTP w Częstochowie

 

To jak wiele nauczyłam się podczas pracy przy ŚTP jest nie do powiedzenia. To ogrom wiedzy i doświadczeń, który przyda mi się z pewnością jeszcze nie raz. Na pewno za jakiś czas napiszę więcej o moich doświadczeniach – jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je w komentarzach. Chętnie podzielę się swoimi wnioskami.

Strona www dla 10. Tygodnia Przedsiębiorczości w Częstochowie wykonana przez contentcouple.pl

Strona jaką wykonaliśmy z parterem z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Wnioski

Może niektóre z Was zapytają – no i co Ty masz z tego? Otóż wiele i to same dobroci!
Oprócz oczywistego splendoru, poklasku i brokatu (śmiech), miałam przyjemność poznać świetne kobiety o różnych pasjach, a z niektórymi z nich później współpracować. Na jednym spotkaniu poznawałam nową osobę, a już za kilka miesięcy to właśnie z nią pracowałam przy kolejnym projekcie. No czy to nie brzmi świetnie? No bardzo! To jak wiele można nauczyć się od innych i o dowiedzieć o samej sobie to kosmos po prostu. +10 do fajności, +100 do świetnego życia. Jestem bardzo wdzięczna!

Podziękowania

Dziękuję Paulinie za wsparcie, mastermózgi i za to, że zawsze mnie uspokaja kiedy się stresuję. 🙂
Dziękuję też Kamili za zorganizowanie Biznesowych kaw, na których mogłam spotkać świetne kobiety, co okazało się przyczynić do mojego rozwoju w 2017 roku! Dziękuję!
Dziękuję Renacie za możliwość bycia przez chwilę wykładowcą.
Dziękuję również Marcie, Iwonie i Paulinie, które zdecydowały się być prelegentkami podczas ŚTP, bardzo doceniam Waszą pracę!
Dziękuję też mojemu Michałowi za wsparcie, motywacje i kopy do działania!

No dobra, bo mi się tu bardzo rzewnie zrobiło! Koniec.

Edit: Dopiero po napisaniu tego wszystkiego uświadomiłam sobie jak wiele dostałam w minionym roku!
A w 2018 będzie jeszcze lepiej!

Paulina

Cześć, jestem Paulina. Jestem współwłaścicielką marki ContentCouple.pl i na co dzień zajmuję się tworzeniem stron internetowych, sklepów i blogów dla ludzi z pasją.

2 Comments

  1. Paulina on 9 stycznia 2018 at 20:57

    2017 to był niesamowity rok! Cieszę się bardzo, bardzo, bardzo, że dałaś wtedy to ogłoszenie i że się poznałyśmy i mogłyśmy dzielić razem te cudowne i rozwojowe chwile! Gratuluję wszystkich sukcesów! Iii ruszamy do boju w 2018!

    • szefowa on 12 marca 2018 at 23:19

      Też się cieszę, że dodałam to ogłoszenie! <3 Mam nadzieję, że 2018 będzie łaskawy dla nas. 🙂

Leave a Comment